top of page

איך למצוא נטורופתית מומלצת

מהי נטורופתיה ואיך למצוא נטורופת מומלץ

נטורופתיה היא גישה טיפולית משלבת ייחודית שמתמקדת בשימוש בטיפולים טבעיים ומתוך כך יוצרת סביבה טיפולית ניטרלית, הוליסטית המותאמת אישית לכל מטופל. הטיפול הנטורופתי הפונקציונלי משתמש בידע קדום לגבי צמחי מרפא ופטריות מרפא ומשלב אותו עם בדיקות מעבדה מתקדמות ותוספי תזונה חדשניים.

כשמדובר במצבים מורכבים או מצבים שלרפואה הקונבנציונלית אין מענה לגביהם, או במצבים בהם התרופות הקיימות מציגות תופעות לוואי קשות - כדאי לפנות לייעוץ נטורופתי מקצועי.

בתהליך טיפולי מעמיק, תוך ליווי צמוד הכולל תמיכה ומענה לשאלות בן המפגשים, תוכניות טיפול מפורטות בכתב, קישורים ישירים לרכישת תוספי תזונה המותאמים אליכם והתאמת התוכנית לשינויים העוברים על המטופל- נטע הנטורופתית מלווה אתכם לשיפור בבריאות ובאיכות החיים.

נטורופתית מומלצת בשרון, נטורופתית מומלצת בעמק חפר
איך למצוא נטורופתית מומלצת

מהי הדרך לבחור את המטפל הנטורופת המתאים לכם?
קבלו מספר נקודות שכדאי לשים אליהן לב:

ניסיון וידע
בחירת נטורופתית מוסמכת, בעלת תעודה ממכללה מוכרת, החברה באגודת הנטורופתים בישראל, בעלת ניסיון רב וידע מתקדם הוא קריטי. ההיכרות עם השדרוגים בטיפולים הטבעיים החדישים ביותר והשקפת עולם רחבה תוכל לשפר את תוצאות הטיפול שלך.


מדעי ומבוסס מחקר
ישנה טענה שקרית רווחת כי הטיפולים הנטורופתים לא מבוססים על מחקר מדעי. דיי כדי להציץ באתר המחקרים האמריקאי PUBMED ולחפש CURCUMIN או צמחי מרפא אחרים ולגלות עולם שלם של מחקרים איכותיים ותועלות.


    דוגמא מצומצמת למחקרים בתחום הטיפול הטבעי באוטיזם

מומחיות

ודא כי הנטורופתית שבחרת מתמחה ויודעת לטפל בבעיות המטרידות אותך. בדוק מהו הניסיון הספציפי שלה בתחום הנדרש ואף קרא המלצות.

נטורופתית מומלצת לאוטיזם

בדוק האם הנטורופת אליו אתה פונה בעל ניסיון ןידע חדשני בתחום העיכוב ההתפתחותי והאוטיזם. בדוק היכן השתלם והאם יש לו נגיעה אישית לתחום מורכב זה. בדוק האם היו לו הצלחות בקידום ילדים על הספקטרום והם יש לו הבנה עמוקה בתחום.

נטע פלג-ג׳ראד מתמחה בתחום האוטיזם והעיכוב ההתפתחותי עם הצלחות מוכחות בקידום ההתפתחות והתקשורת של ילדים אלו.

הזמינות והשרות

הזמינות של הנטורופתית, מתן תמיכה בן הטיפולים, מתן מענה לנושאים רפואיים שעולים ולשינויים במצב המטופל יחד עם חווית הטיפול שהיא מציעה, הם פרמטרים חשובים. הטיפול הנטורופתי דורש קשר אישי ויכולת להתמודד עם בעיות בצורה פתוחה ומכבדת.

בחירת נטורופתית מומלצת המתאימה לך יכולה לשדרג את חייך ואת חיי ילדך ולאפשר לך להתמודד בצורה אופטימלית עם אתגרים בריאותיים והתפתחותיים ולהנות מחיים בריאים ומאוזנים.

 

נטורופת מומלץ- מפגשי אונליין

מספר נטורופתים מאפשרים היום לעבור תהליך טיפול נטורופתי חלקי או מלא גם באונליין דרך ה״זום״ או דרך הטלפון מנוחות ספת ביתכם. הדבר מתאים למטופלים שגרים רחוק אך עדיין לא מעוניינים להתפשר על איכות הטיפול, לטיפול בילדים כאשר רוב הפגישות מתנהלות מול ההורים, במצבי קצה כגון מגיפה ומלחמה כאשר היכולת להתנייד מופחתת.

חשוב לבחור בנטורופת שמאפשר גמישות כזו כדי למקסם את תוצאות הטיפול גם כשהתנאים משתנים וכדי להימנע מהוצאות מיותרות של דלק ובייביסיטר.

נטורופתים מומלצים: איך למצוא את המטפל שלכם?

השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את עצמכם: מהי הבעיה העיקרית בה אני רוצה לטפל? למשל- בעיות התפתחות של ילדכם או בעיות עיכול שלכם.
לאחר מכן כדאי לחפש מיידע ברשת, לראות סרטונים והרצאות ולהבין מהו הכיוון הטיפולי אליו תעדיפו ללכת. באם החלטתם על הכיוון הטבעי- הנטורופתי כדאי לאתר נטורופתית שמתמחה בתחום בו אתם צריכים עזרה. לאחר שמצאתם את הנטורופתית מומלץ לדבר איתה, לבדוק האם התקשורת בניכם טובה ואף לקרוא המלצות ברשת. באם אתם רוצים להתקדם אך עדיין לא בטוחים כדאי לשוחח עם מטופלים ממליצים.  

מה כולל הטיפול הנטורופתי?

הטיפול הנטורופתי הוא שילוב של שיטות טבעיות שונות שמטרתן להחזיר לגוף את יכולת הריפוי וההתפתחות הטבעית. כל מטפל בוחר מאמץ תהליך טיפולי מעט שונה המתאים לתפיסתו וגישתו.
תהליך הטיפול הנטורופתי של נטע הנטורופתית כולל תשאול מעמיק של המטופל או הוריו, בקשה לבדיקות דם ספציפיות בקופת חולים ולעתים הפנייה לבדיקות מתקדמות נוספות. לאחר קבלת תוצאות הבדיקות נבניית תוכנית טיפול מפורטת המוצגת בפגישה ונשלחת כקובץ אינטראקטיבי הכולל קישורים לרכישת תוספי תזונה. תכנית זו עשויה לכלול עקרונות תזונה ואורח חיים כגון ספורט ושינה, תוספי תזונה, צמחי מרפא ופטריות מרפא ולעתים הומאופתיה או שמנים אתרים או תמציות פרחי באך. 

טיפול נטורופתי ביו רפואי , טיפול נטורופתי אינטגרטיבי
הטיפול הנטורופתי בשיטת הביו רפואי או בשיטה האינטגרטיבית לא שולל טיפולים קונבנציונלים כשהם מתאימים אולם מעדיף את הדרך הטבעית, מועטת תופעות הלוואי ככל האפשר.
הטיפול לא מבדיל בן קשיים רגשיים לקשיים גופניים בבחינת ״הכל קשור בהכל״ ולכן ההסתכלות הטיפולית וקביעת הטיפול הינה הוליסטית ולוקחת בחשבון את כל מאפייני המטופל. 
יתרה מכך, ברפואה הטבעית אין התמחות לפי איברים או מערכות בתפיסה המוכרת מהרפואה האלופטית כיוון שהטיפול הוא קודם כל באדם.


בהצלחה!
 

Netta
bottom of page