• נטע

חשבתם שרק אנטיביוטיקה פוגעת ב"חיידקים הטובים"?

כולם כבר יודעים שאנטיביוטיקה עלולה לפגוע בחיידקי המעיים ה"טובים".


צוות חוקרים במעבדה האירופית לביולוגיה מולקולרית (EMBL) ניסה לברר האם סוגים אחרים של תרופות שאינן אנטיביוטיקה עלולים לפגוע בשוגג בחיידקי המעיים, באופן דומה לאנטיביוטיקה? ואם הם עובדים כמו אנטיביוטיקה, האם הם עשויים לתרום גם לעמידות לאנטיביוטיקה?


במחקר שלהם שפורסם במרץ 2018 ב- Nature הם סקרו יותר מ -1,000 תרופות משווקות. בניהן: תרופות אנטי-פסיכוטיות, מעכבי משאבת פרוטון, הורמונים ותרופות נגד סרטן.


ומה נמצא? כרבע (24%) מהתרופות השפיעו על הצמיחה של זן חיידקי אחד לפחות!


לדוגמא, מדענים מצאו כי אחת הדרכים בהן התרופה מטפורמין פועלת על סוכרת עשויה להיות עידוד צמיחת חיידקים מסוימים.


הצוות אומר כי הממצאים אינם בהכרח חדשות רעות, וציינו כי מינים חיידקיים דומים מושפעים מתרופות אנטי-פסיכוטיות שונות, מה שמרמז כי יכול להיות שהתרופות פועלות, לפחות בחלקן, על ידי השפעה על חיידקי מעיים - אפשרות שלדברי הצוות מגובה על ידי העובדה שיכולה לקחת שבועות עד שהתרופות האנטי פסיכוטיות יתחילו לעבוד.


החוקרים מציינים כי יש קשר בתופעות לוואי במערכת העיכול לבן השפעת התרופה על חיידקי המעי.


בנוסף, הצוות מצא קשר בין מינים חיידקיים העמידים בפני אנטיביוטיקה לבין אלו שלא הושפעו מהתרופות שנבדקו, וגילה כי אותו מנגנון עשוי להיות מאחורי שניהם והעלה את האפשרות שתרופות שאינן אנטיביוטיות יכולות להניע את העמידות לאנטיביוטיקה.


ככל שמתקדמים המחקרים כך ניתן לראות ביסוס מדעי לכך שחיידקי המעי שלנו הוא חלק בלתי נפרד מאיתנו וההשפעה היא הדדית ולכן כל טיפול חייב לכלול התייחסות למצב מערכת העיכול בכלל ולחיידקי המעי בפרט ולכן כל טיפול נטורופתי אצלי משלב התייחסות למערכת העיכול.

23 צפיות0 תגובות
  • YouTube
  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram
  • Facebook

נטע פלג-ג׳ראד נטורופתית בעמק חפר

 

תזונה בריאה, צמחי מרפא, פטריות מרפא,  ויטמינים, מינרלים, ארומתרפיה, הומאופתיה מודרנית, תוספי תזונה, בדיקות פונקציונליות, נוירופידבק

האמור באתר זה הינו בהתאם לעקרונות הרפואה האלטרנטיבית ו/או הנטורופתית ומיועד במטרה להרחבת הידע האישי ו/או ההבנה הכללית ואינו מיועד להוות בכל דרך או אופן תחליף לייעוץ רפואי ו/או לטיפול תרופתי קונבנציונלי ו/או לטיפול המבוצע על ידי מטפל מוסמך ו/או להוות בכל דרך או אופן המלצה לצורך טיפול פרטני.
נטע פלג-ג'ראד איננה רופאה MD אלא מתמחה בשיטות טיפול טבעיות המגובות בבדיקות מעבדה מדעיות, פענוח של בדיקות מעבדה אלו והמלצות מבוססות עקרונות הטיפול הפונקציונלי והנטורופתיה. המידע המוצג באתר הינו מידע כללי, לצרכי העשרה, ואינו מהווה ייעוץ רפואי, אבחון מחלות, טיפול רפואי וכן איננו מתיימר להוות תחליף לכל אלה. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא או מגיש עזרה רפואית מוסמך אחר בהתייחס לכל מידע שנלקח מאתר זה או כל מצב רפואי שהנכם מאמינים כי יכול להיות רלוונטי עבורכם או עבור אדם אחר. לעולם אין לוותר או לדחות קבלת עזרה רפואית ממקור מוסמך בגלל מידע אליו נחשפתם באתר זה. 

© Copyright כל הזכויות שמורות לנטע פלג-ג׳ראד