• נטע

מה זה אינדקס גליקמי ואיך הוא קשור לגמילה מסוכר


מה זה אינדקס גליקמי ואיך הוא קשור לגמילה מסוכר?

אולי יצא לכם לשמוע את הביטוי אינדקס גליקמי. גם אני חשבתי בהתחלה שמודבר בדירוג הסוכריות הטובות בעולם. אז זהו- שלא.

האינדקס הגליקמי (Glycemic Index) או בקיצור (GI) היא שיטה המדרגת את ההשפעה של המזונות השונים על רמת הסוכר (גלוקוז) בדם. האינדקס הגליקמי של כל מזון נמדד ביחס לסוכר שערכו 100.

כלומר מזון שמעלה את רמת הסוכר בדם יותר מסוכר - ערכו יהיה יותר מ-100 (אורז יסמין= 109)

מזון שמעלה את רמת הסוכר בדם פחות מסוכר- ערכו יהיה נמוך מ-100 (תפוז= 30).

מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך- מתחת ל-55 נחשבים כגורמים לעלית סוכר מתונה בדם. (קיטניות, ירקות, שיבולת שועל, יוגורטים)

מזונות עם אינדקס גליקמי בינוני- בין 56-69 גורמים לעליה מהירה יותר של רמת הסוכר בדם. (אורז)

מזונות עם אינדקס גליקמי גבוה- מעל 70- גורמים לעליות חדות ומהירות של רמת האינסולין בדם. (ואלו שמות: לחם לבן, אבל גם לחם מלא!, תפוח-אדמה מבושל במים, קורנפלקס, פיתה, תמר לח, פריכיות אורז- כן כן, הן לא תמימות בכלל!).

וגם פה: איכות חשובה יותר מכמות.

שתי ארוחות המכילות כמות זהה בדיוק של פחמימות עשויות לגרום לעלייה שונה ברמות הסוכר בדם.

אז מה רע בקצת עליית סוכר בדם?

אז זהו. שזה זה רע. אם רמת הסוכר בדם גבוהה ממה שהתאים זקוקים לה, קורים שני תהליכים בגוף:

האחד- הגוף ממיר את הסוכר לשומן כלומר אנחנו משמינים.

השני- הגוף מפריש יותר מידי אינסולין (ההורמון שהוא מפקד חוליית הכנסת שומן לתאים), הדבר מביא לירידת סוכר מהירה שמביאה לאחת או יותר מהתופעות הבאות: רעב, רצון עז למשהו מתוק, חולשה, סחרחורת ומצב רוח רע.

וכשזה קורה מאות ואלפי פעמים בחיינו אנחנו מתעוררים יום אחד עם מצב טרום סוכרתי ממהרים להאשים את הגנטיקה ולא מבינים איך זה קרה לנו...

בתהליך גמילה מסוכר האתגר הוא להשאיר את רמות הסוכר נמוכות בגוף כדי לא לגרום לרצון עז עד בלתי נשלט בפחמימות כי הסוכר מאוד חברותי ותמיד, אבל תמיד קורא לחברים שלו...

עוד לא הצטרפת לקבוצת אתגר הגמילה מסוכר ב-12 יום שלנו? הקישור כאן:

www.facebook.com/groups/sugarfree12days


23 צפיות0 תגובות
  • YouTube
  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram
  • Facebook

נטע פלג-ג׳ראד נטורופתית בעמק חפר

 

תזונה בריאה, צמחי מרפא, פטריות מרפא,  ויטמינים, מינרלים, ארומתרפיה, הומאופתיה מודרנית, תוספי תזונה, בדיקות פונקציונליות, נוירופידבק

האמור באתר זה הינו בהתאם לעקרונות הרפואה האלטרנטיבית ו/או הנטורופתית ומיועד במטרה להרחבת הידע האישי ו/או ההבנה הכללית ואינו מיועד להוות בכל דרך או אופן תחליף לייעוץ רפואי ו/או לטיפול תרופתי קונבנציונלי ו/או לטיפול המבוצע על ידי מטפל מוסמך ו/או להוות בכל דרך או אופן המלצה לצורך טיפול פרטני.
נטע פלג-ג'ראד איננה רופאה MD אלא מתמחה בשיטות טיפול טבעיות המגובות בבדיקות מעבדה מדעיות, פענוח של בדיקות מעבדה אלו והמלצות מבוססות עקרונות הטיפול הפונקציונלי והנטורופתיה. המידע המוצג באתר הינו מידע כללי, לצרכי העשרה, ואינו מהווה ייעוץ רפואי, אבחון מחלות, טיפול רפואי וכן איננו מתיימר להוות תחליף לכל אלה. מומלץ תמיד להתייעץ עם רופא או מגיש עזרה רפואית מוסמך אחר בהתייחס לכל מידע שנלקח מאתר זה או כל מצב רפואי שהנכם מאמינים כי יכול להיות רלוונטי עבורכם או עבור אדם אחר. לעולם אין לוותר או לדחות קבלת עזרה רפואית ממקור מוסמך בגלל מידע אליו נחשפתם באתר זה. 

© Copyright כל הזכויות שמורות לנטע פלג-ג׳ראד