• נטע

חמש דרכים לגרום לילד בררן לאכול יותר פירות וירקות


גם אני שוברת את הראש כל הזמן איך לגרום לזעטוט הפרטי שלי לאכול יותר בריא.

אז אם עלו לי כמה רעיונות למה שלא אשתף?

הנה זה בא:

  1. לשתות אותם- הכינו שייק: 1 בננה +כוס תותים או פטל קפוא, + כוס מים, + כוס חלב קוקוס או שקדים סויה + חצי כוס קרח מרוסק והוסיפו טויסט משדרג: כף שמן קוקוס או כף טחינה גולמית מלאה או כף זרעי צ'יאה שהושרו בקצת מים לרבע שעה (אומגה 3 כבר אמרנו?) או שליש אבוקדו.

  1. לגוון אותם- זוכרים סלט פירות? זו דרך נפלאה לגרום לילד לאכול סוגים שונים של פירות וגם אולי להגניב איזה סוג שהוא לא מחבב במיוחד. להציף בהמון מיץ תפוזים סחוט טרי וקצת צימוקים.

  1. להרגיל אותם- כל אחר צהריים (לפני שהוא מחפש את החטיף בארון) לחתוך לזעטוט צלחת פירות מפרי או שניים. לא, לא לשאול אם הוא רוצה, פשוט לחתוך ולהגיש. (במיוחד אם הוא שקוע במסך כלשהו ולא שם לב...).

  1. לדגמן אותם- לאכול בעצמנו ירקות ופירות לידו ומבלי להציע לו. לעתים קרובות הוא יתקנא בנו ויבקש גם. (ראו ערך: כך הבן שלי התחיל לאכול יוגורט סויה עם פרות וגרנולה)

  1. לשתף אותם- לגדל במרפסת/בחצר פירות וירקות ולשתף אותם בתהליך השתילה והקטיף או לחילופין לקחת אותם לקטיף תותים/ פירות יער/ תפוזים/ כל מה שאתם מוצאים. זה כבר יעשה להם חשק!

בהצלחה!

#פרי #ירק #תזונה #ילדים

26 צפיות
  • YouTube
  • LinkedIn Social Icon
  • Instagram
  • Facebook

נטע פלג-ג׳ראד נטורופתית בעמק חפר

 

תזונה בריאה, צמחי מרפא, פטריות מרפא, ארומתרפיה, הומאופתיה מודרנית, פרחי באך, סו-ג׳וק, נוירופידבק

דיסקליימר: האמור הינו בהתאם לעקרונות הרפואה האלטרנטיבית ו/או הנטורופתית ומיועד במטרה להרחבת הידע האישי ו/או ההבנה הכללית ואינו מיועד להוות בכל דרך או אופן תחליף לייעוץ רפואי ו/או לטיפול תרופתי קונבנציונלי ו/או לטיפול המבוצע על ידי מטפל מוסמך ו/או להוות בכל דרך או אופן המלצה לצורך טיפול פרטני.